Samuel Lino

OSCAR DEL POZO Afp
LA LIGA

Athletic Bilbao poražen u izravnoj borbi za Ligu prvaka: Atletico Madrid stigao do važnih bodova za elitu

Sada četvrti Atletico bježi konkurentu iz Baskije za čak šest bodova
Piše: HinaObjavljeno: 27. travanj 2024. 23:27

U važnom dvoboju 33. kola španjolske La Lige, borbi za četvrto mjesto na ljestvici, nogometaši Atletica su pred svojim navijačima pobijedili Athletic Bilbao 3-1.

Sada četvrti Atletico bježi konkurentu iz Baskije za čak šest bodova u lovu na posljednje mjesto koje iduće sezone vodi prema Ligi prvaka.

U ovom susretu Atletico je korak naprijed u odnosu na suparnika napravio već u 15. minuti kada je Argentinac De Paul zabio za 1-0. Gosti su se vratili na samom kraju prvog dijela, a na 1-1 je izjednačio Nico Williams.

Početkom drugog dijela, u 52. minuti, Correa je vratio domaćina u prednost, a sve je zaključeno kada je gostujući vratar Unai Simon dao autogol u 80. minuti za konačnih 3-1 Madriđana.