Argentina na krilima Messija odletjela u Rusiju, nespretni Urugvajci si zabili dva autogola

Slaven Knežević
11.10.2017.09:00
Reuters

Poznati su svi putnici na Svjetsko prvenstvo u Rusiji iz južnoameričkih kvalifikacija. Argentina je opasno visila, ali onda se ukazao Lionel Messi

Argentina je opasno visila i bilo je upitno hoće li se kvalificirati na Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Bio bi to prvi SP na kojem nema Argentine još od 1970. godine. Za odlazak u Rusiju Argentinci su morali na očajnom terenu pobijediti Ekvador, a na kraju im je to i uspjelo i to hat-trickom Lionela Messija.

Ekvador je poveo golom Iborre već nakon 40 sekundi igre i činilo se kao da Argentini slijedi katastrofa, ali onda se ukazao Messi. Di Maria mu je u 12. minuti poslao loptu koju Messi nije mogao ne iskoristiti i Argentina je bila na 1-1. U 20. minuti ponajbolji igrač svijeta iskoristio je grešku domaće obrane i potpuno okrenuo rezultat. Konačnih 1-3 Messi je postavio u 62. minuti kada je u padu prebacio domaćeg vratara.

Najveći rival Argentine, Brazil, već je ranije osigurao nastup u Rusiji, a u posljednjem kolu kvalifikacija dočekao su Čile. Navijači Brazila priželjkivali su poraz svoje ekipe od Čilea kako bi napakostili Argentini koja bi u tom slučaju ostala doma. S druge strane, Brazilci pod Titeom imaju devet pobjeda i dva remija i imali su priliku kvalifikacije završiti s 41 bodom što se nije dogodilo od 2001. godine kada je to uspjelo Argentini.

Prevladala je ipak želja igrača pa je Brazil slavio s 3-0 i tako izbacio Čile sa SP-a. Uz to, Arturo Vidal najavio je i oproštaj od reprezentacije Čilea. Gabriel Jesus dao je dva gola, a Paulinho jedan za slavlje Brazilaca.

U utakmici između Urugvaja i Bolivije vidjeli smo dva autogola domaćina koji je na kraju slavio s 4-2. Gaston Silva poslao je loptu u vlastitu mrežu u 24. minuti i tako doveo Boliviju u vodstvo. Ipak, Urugvaj je preokrenuo već do poluvremena golovima Cáceresa i Cavanija, a s dvjema asistencijama iskupio se Gaston Silva. U drugom dijelu Suarez je zabio dva i doveo domaćina na 4-1, da bi konačnih 4-2 postavio Godin drugim autogolom Urugvaja na ovoj utakmici.