Austria Beč šokirala Osječane: Kapetan gostiju zabio golčinu za preokret

Slaven Knežević
17.08.2017.22:30
Cropix

Austria Beč pobijedila je Osijek s 2-1. Iako su domaćini poveli preko Ejupija u 15. minuti, gostujući sastav preokrenuo je rezultat i osigurao prednost uoči uzvrata

Osijek je u Gradskom vrtu ugostio bečku Austriju u prvoj utakmici doigravanja za Europsku ligu. Sve je krenulo idealno za domaći sastav. Osijek je poveo već u 15. minuti utakmice. Ejupi je dobio loptu kroz gostujuću obranu i poentirao za 1-0. Tako je Makedonac još jednom pokazao da je jedno od glavnih pojačanja Osijeka u posljednje vrijeme. Kakva klasa!

U 19. minuti Kadir je u vlastitom šesnaestercu srušio Šoršu i sudac je pokazao na bijelu točku. Kapetan Baršić uzeo je odgovornost za izvođenje kaznenog udarca, no pogodio je lijevu stativu. Mogao je Osijek tako u samo pet minuta uništiti Austrijance, ali i ovako je krenulo fenomenalno.

U 26. minuti gosti su ipak došli do izjednačenja. Prokop je dobro pronašao Monscheina koji je lijepo pucao i prevario Malenicu za 1-1. S tim se rezultatom otišlo na odmor. Nakon pauze Austria je imala više sreće i u 60. minuti došla u vodstvo. Kapetan Raphael Holzhauser izveo je slobodni udarac na nekih 20 metara od gola i majstorski pogodio u desni kut Maleničina gola. Dvije minute kasnije, mogla je Austria i na dva gola prednosti, ali Malenica je zaustavio pokušaj Piresa.

U 63. minuti Grezda je imao priliku za izjednačenje nakon jedne greške gostujućeg stopera, ali njegov udarac odlazi preko gola. Do kraja domaćini nisu uspjeli do izjednačenja pa je uoči uzvrata u prednosti bečki sastav. Imaju i dva gola u gostima, pa Osijeku neće biti lako. No, nitko nije vjerovao ni da će pasti PSV, a upravo ta utakmica daje nadu da će hrvatski predstavnik u uzvratu izboriti Europu.