Bivši veznjak Hajduka oduševio u pobjedi Evertona: Niksi počeo asistencijom, a završio golom

Slaven Knežević
07.12.2017.22:35
Getty Images

Nikola Vlašić upisao je asistenciju i pogodak u 3-0 pobjedi Evertona na gostovanju kod Apolona iz Limassola u Europskoj ligi

Everton je u zadnjem kolu utakmica po skupinama Europske lige slavio na gostovanju kod Apolona iz Limassola s 3-0. Jedan od najboljih igrača na terenu bio je hrvatski nogometaš Nikola Vlašić.

Bivši veznjak Hajduka upisao je asistenciju i pogodak u prvoj pobjedi Evertona u skupini E nakon četiri poraza i remija u prvih pet kola. Tako se Everton oprostio od Europe, ali Vlašić je pokazao treneru da na njega može itekako računati. Niksi je u 21. minuti asistirao za Lookmanu za 1-0, a onda u 87. minuti zabio nakon solo prodora za konačnih 3-0.

Vlašić je za Everton odigrao cijeli susret, dok je kod Apollona zadnjih pola sata igrao Antonio Jakoliš. Marin Tomasov prošao je dalje s Astanom nakon pobjede nad Slavijom od 1-0. Tomasov je u 38. minuti ubačajem iz kornera pronašao Marina Aničića koji je zabio za pobjedu.

Dinamo Kijev pregazio je Partizan s 4-1. Josip Pivarić odigrao je cijeli susret, dok Domagoj Vida nije ulazio u igru. Hoffenheim i Ludogorets su podijelili bodove (1-1), a Andrej Kramarić nije nastupio za njemački sastav.

Hrvati su igrali ulogu i u utakmici Kopenhagena i Šerifa u kojoj je Kopenhagen slavio s 2-0. Zvonimir Mikulić branio je za Šerif, Ante Kulušić odigrao je cijeli susret, a Josip Brezovec igrao do 55. minute.