Bogdanović i društvo zadali novi težak udarac LeBronu, Bender odličan u petorci Phoenixa

Toni Horvat
13.01.2018.11:00
Reuters

Dragan Bender odigrao je najbolju utakmicu od naših košarkaša noćas u NBA ligi, Bogdanović pomogao zaustaviti Jamesa

Toni Horvat

Nakon što su posljednje dvije utakmice izgubili prosjekom od 31 poena razlike Cleveland Cavaliersi bili su na dobrom putu da prekinu ružan niz, imali 22 poena viška u prvom poluvremenu protiv Indiana Pacersa, ali sve su prokockali i izgubili 97-95.

LeBron James imao je dvije prilike da Cavsima ipak donese pobjedu u završnici, ali prvo je stao na aut-liniju i izgubio loptu, a onda i promašio očajničku tricu sa sirenom.

Bojan Bogdanović, međutim, nije bio značajan čimbenik u velikoj pobjedi Pacersa. Za 29 minuta igre šutnuo je samo četiri puta, pogodio dvije trice i završio sa šest poena, jednim skokom i tri izgubljene lopte, što mu je jedan od najslabijih učinaka, ne samo ove sezone, nego NBA karijere uopće. Ante Žižić nije bio u sastavu Cavsa.

Za razliku od Babe, odličnu večer imao je najmlađi Hrvat u NBA ligi Dragan Bender, koji je protiv Houstona bio u startnoj petorci te za 32 minute igre zabio 14 koševa (trice 3-6), uhvatio osam skokova, podijelio po dvije asistencije i blokade. Ipak, njegov Phoenix izgubio je 112-95.

Od hrvatskih košarkaša aktivan je noćas bio i Mario Hezonja, koji je u porazu Orlanda u Washingtonu 125-119 ubilježio devet poena, pet skokova i jednu asistenciju.