Jarnijevi nisu uspjeli

Danska 'pregazila' Hrvatsku, ništa od plasmana u drugi krug: Crveni karton Kulenovića 'odnio' bodove

Vjekoslav Paun
14.11.2017.17:05
HNS

Hrvatska je sudjelovala u kvalifikacijskom turniru U19 reprezentacija u Istri, ali je nakon tri utakmice zaključila nastup na trećem mjestu

Hrvatska na kraju nije izborila Elitno kolo, poraz od Danske 5-2 zaključio je ovosezonska uzbuđenja za U19 reprezentaciju...

Nije bilo sreće u Rovinjskom Selu za momčad Roberta Jarnija, isključenje Kulenovića u 51. minuti zakompliciralo je situaciju. Danci su poveli 2-0 golovima Poulsena, no između 61. i 63. minute Javorčić i Špikić donose potrebno izjednačenje.

Ipak, Danska je naposljetku iskoristila brojčanu prednost te stigla do pobjede, zahvaljujući golovima Winda s bijele točke, Roersleva te još jednom Winda u samoj završnici.

Danska je osvojila prvo mjesto u skupini sa sve tri pobjede i maksimalnih devet bodova, a pobjedom nad San Marinom 4-0 drugo je mjesto osvojila Latvija. Imali su bolju gol razliku (5-2; 5-5) i zasluženo idu dalje...