Dinamo razvalio Ferencvaros i prestigao Real Madrid na ljestvici

Slaven Knežević
10.08.2017.19:50
Cropix

Dinamo je u prvoj utakmici na ovogodišnjem Ramljakovom memorijalu s visokih 3-0 rutinski pobijedio Ferencvaros i zasjeo na prvo mjesto u skupini

Počelo je 15. izdanje memorijalnog turnira Mladen Ramljak. Dinamo je prvu utakmicu na ovogodišnjem Ramljaku odigrao protiv Ferencvarosa s početkom u 18:15. Prije toga, Dinamovu skupinu su otvorili Real Madrid i Austria Beč, a slavili su Španjolci s 2-0. Taj susret pratilo je oko 700-tinjak ljudi, no kad je na teren izašao Dinamo, taj se broj dodatno povećao.

Slaven Knežević, 100posto

Dinamovi klinci nisu razočarali publiku na Hitrec-Kacianu. Krenuli su Modri odlučno i prvu dobru priliku stvorili već u 5. minuti utakmice. Tomislav Knežević prihvatio je loptu na nekih 20-ak metara od gola i fenomenalno ju lijevom nogom opalio prema vratima gostujućeg sastava. Nažalost, njegova bomba odsjela je na prečki.

Iduću opasnu šansu Modri su stvorili već minutu nakon toga. Knežević je odličnom loptom kroz obranu uposlio Marina, ali vratar Ferencvarosa na vrijeme izlazi s gola i otklanja opasnost. Marin se u 11. minuti ponovno našao u odličnoj poziciji, ali nije uspio dobro prihvatiti dobru loptu s centra terena. Dinamo je dominirao, ali nedostajalo je mirnoće u završnici.

U 22. minuti mađarski se vratar poigravao na 30-40 metara od svojeg gola i krivo dodao svojem braniču. Loptu je presjekao Marin, zaobišao vratara, ali onda nedovoljno jako pucao prema golu pa je obrana otklonila opasnost. Četiri minute kasnije ponovno je Knežević odličnom loptom izbacio cijelu obranu Ferencvarosa i pogodio Marina koji puca direktno u vratara.

Jedinu priliku u prvom dijelu za goste stvorio je Fekete koji je sam izašao na Horkaša koji je pokupio i njega i loptu, a onda je opasnost otklonio Tomašković. Gosti su tražili penal, ali sudac je samo odmahnuo rukom.

Do zasluženog vodstva Dinamo je došao u 42. minuti. Knežević je izveo korner. Taj dečko stvarno zna pogoditi suigrača i apsolutno opravdava broj 10 na leđima. Loptom je ovaj put pronašao Briškog koji se samo naklonio i loptu poslao kroz vratara Ferencvarosa za vodstvo Modrih.

Odmah na početku drugog dijela Dinamo je ponovno razveselio svoje navijače koji su po sparnom vremenu došli podržati mlade nadolazeće snage maksimirskog kluba. Ponovno su u glavnim ulogama bili Marin i Knežević. Marin se sjurio u šesnaesterac Ferencvarosa gdje je srušen, a sudac pokazuje na bijelu točku. Knežević je bio siguran s 11 metara i od 47. minute Dinamo je poveo s 2-0.

Pred kraj utakmice vrijeme se pogoršalo, ali jak vjetar koji je porušio sve reklame uz teren nije omeo Dinamo. Tomašković je u 64. minuti s desne strane odlično ubacio u šesnaesterac gdje je loptu spremno dočekao Ćuže i glavom zabio za 3-0.
Dinamo je ovom visokom pobjedom zasjeo na prvo mjesto svoje skupine. Modri sutra u 16:30 igraju protiv Austrije Beč koja će nakon lošeg starta protiv Real Madrida tražiti bodove protiv domaćina.