'KRALJEVI' I 'GRAĐANI' NAJUVJERLJIVIJI

Dva Hrvata počela u veznoj liniji Reala, ali Kovačić se ozlijedio nakon 25 minuta

Toni Horvat
13.09.2017.22:50
Reuters

Odigrane su utakmice 1. kola Lige prvaka u skupinama E, F, G i H

Toni Horvat

Pet hrvatskih nogometaša započelo je utakmice drugog dana Lige prvaka, dvojica su priliku čekala s klupe, ali nitko se nije istaknuo po nečemu dobrome - pamtit će se ogromna pogreška Dejana Lovrena i ozljeda Matea Kovačića.

Lovren je teško pogriješio u 5. minuti utakmice Liverpoola i Seville propustivši loptu koja je došla do Ben Yeddera za vodstvo gostiju u 5. minuti. "Redsi" su do poluvremena preokrenuli, a mogli su imazi i veće vodstvo da Firmino iz penala nije pogodio stativu. Na kraju su brojni promašaji koštali Engleze jer je Sevilla i 72. minuti golom Corree izborila remi 2-2.

U drugoj utakmici skupine E Maribor je golom Bohara u 85. minuti iščupao bod protiv Spartaka iz Moskve, za koji je cijelu utakmicu odigrao Mario Pašalić. Završilo je 1-1.

U skupini F Manchester City razbio je Feyenoord u Rotterdamu 4-0 zahvaljujući dvama golovima Stonesa te po jednom Agüera i Jesusa, a utakmicu je Stones usmjerio već nakon minutu i 35 sekundi, što je najbrži gol koji je nizozemska momčad ikad primila u Ligi prvaka.

Šahtar je u Donjecku nadigrao Napoli 2-1. Za Ukrajince je Darijo Srna odigrao cijelu utakmicu, a Marko Rog ju je odgledao s klupe gostiju.

Danijel Subašić bio je najavljen u sastavu Monaca, no na kraju nije bio ni na klupi. Navodno ga muči ozljeda desne noge. Bez njega francuski prvak odigrao je 1-1 na gostovanju kod RB Leipziga, koji je povijesni prvi gol u Ligi prvaka zabio iz prvog udarca, a strijelac je bio Forsberg u 33. minuti. No samo dvije minute kasnije Tielemans je postavio konačnih 1-1.

Bešiktaš je iznenadio Porto u gostima 3-1, a Matej Mitrović nije ulazio u igru. Na Portovu golu bio je, dakako, Iker Casillas, koji je karijeru u Ligi prvaka produljio na 19 sezona izjednačivši se s rekorderom Ryanom Giggsom.

Rijetko u veznoj liniji Reala utakmice počinju i Luka Modrić i Mateo Kovačić, no protiv APOEL-a obojica su se našla u prvih 11. Međutim, zajedno su igrali samo 25 minuta kad je Kovu zbog ozljede zamijenio Kroos. Španjolci pišu da se radi o rupturi aduktora desne noge, ali ne znaju koliko je ozljeda teška. Real je slavio 3-0 uz dva gola Cristiana Ronalda i jedan Sergija Ramosa.

Tottenham je u drugoj utakmici skupine H svladao Borussiju Dortmund 3-1, a "žuto-crni" su prvi put u povijesti Lige prvaka primili dva gola u prvih 15 minuta.