VIKENDOM OPUŠTENO

Drama na Maksimiru: Hajduk se osvetio protiv Dinama, penal za 2-1 i sva tri boda

Slaven Knežević
29.10.2017.12:45
Slaven Knežević, 100posto.hr

Hajduk II je vratio Dinamu II za poraz iz kolovoza. Ovoga puta bijeli su bili bolja ekipa i zasluženo slavili rezultatom 2-1

Dinamo II je u 14. kolu Druge HNL ugostio Hajduk II u derbiju druge lige. Hajdukova druga ekipa u Zagreb je došla kao četvrta na tablici, dok su mladi Modri na samom vrhu 2. HNL. U proteklom susretu ove dvije momčadi Dinamo je slavio s minimalnih 1-0, a strijelac jedinog pogotka bio je Borna Miklić.

Iako se radi o derbiju na tribinama nije bilo previše gledatelja. Nedjeljni ručak i vjetar ostavio je gledatelje u kućama.

Iako je Said Ahmed Said potjeran u drugu ekipu Hajduka, nije došao u Zagreb. No i bez njega Hajduk je poveo. U 11. minuti Nejašmić je fantastično uposlio Prtajina koji pogađa za vodstvo bijelih. Rekli bismo da je Prtajin golom ušutkao tribine, no one su i tako cijelo vrijeme tihe. Ima 500-tinjak gledatalja no više je buke u kazalištu.

U prvih 25 minuta vidjeli smo taj gol Prtajina i dobar pokušaj Dinama iz slobodnjaka, ali premalo za derbi. Na tribini je lijena atomosfera, a koliko je tiho pokazuje i to da se čuju auti koji prolaze Maksimirskom i gotovo sve što igrači na terenu govore.

U 28. minuti Cekici je izveo korener i pronašao Miklića koji je još jednom matirao Hajduk, ovaj puta za izjednačenje. Gol je malo i probudio tribine koje su pokazale da netko i sjedi na sjedalicama Hitrec-Kaciana.

Nakon gola probudio se i Dinamo. Modri su ubacili u brzinu više. U 32. minuti s 35 metara opalio je Muhar, a lopta je prošla malo iznad gola. Na putu prema gol autu lizala je gredu. U 38. minuti Modri ponovno gađaju okvir gola. Nakon gužve u šesnaestercu gostiju Cekici je opalio i pogodio u prečku.

Uvijek kada igra Dinamo II netko od navijača sve prati sa susjedne zgrade. Tako je i ovaj put čovjek uzeo pauzu od posla i na požarnim stubama bacio oko na utakmicu.

Na odmoru se nije dogodilo ništa spektakularno pa se nastavila utakmica koja je počela pomalo dosadno, ali razvila se u pravi derbi. Ipak, drugo je poluvrijeme počelo slično kao i prvo, bez nekih pravih prilika.

"Voooliiimm te Hajdučeeee!!!", odjekuje tribinama, ali ne u Zagrebu već u Koprivnici gdje prva momčad Hajduka igra protiv Slaven Belupa. Na Hitrecu vlada tišina. Kako je utakmica ulazila u završnicu tako je postajala sve dosadnija jer nitko nije previše riskirao. Kad su se i odvažili na udarac, to bi išlo pored gola.

U 80. minuti napokon malo uzbuđenja. Muhar je zakačio Prtajina u vlastitom šesnaestercu i sudac je dosudio penal za Hajduk. Siguran s bijele točke bio je Šeparović i Bijeli su ponovno došli u vodstvo. Pobjedom Hajduka stanje se na tablici nije promijenilo. Dinamo je ostao prvi, a Hajduk četvrti, no pobjeda u derbiju uvijek je posebna. Uz to, Hajdukova momčad je i nešto mlađa od Dinamove, pa mladim igračima iz Splita treba čestitati na velikoj pobjedi.

"Ja te volim, ja te vooolim, ja te voolim Hajduče", na kraju je odjekivalo s terena nakon zaslužene pobjede Bijelih.