Kiša golova Chelseaja i Rome u Londonu, Mandžo srušio Sporting u zadnjim minutama

Slaven Knežević
18.10.2017.22:35
Reuters

Na utakmici Chelseaja i Rome vidjeli smo šest golova. U Torinu je pak Mario Mandžukić glavom u 84. minuti donio pobjedu Juventusu protiv Sportinga

U 3. kolu Lige prvaka Chelsea je dočekao Romu u Londonu i ta utakmica bila je zapravo derbi današnjeg dana. Kao derbi je svakako ispunila očekivanja. Susret je bolje otvorio Chelsea i poveo već u 11. minuti. Strijelac je bio David Luiz prekrasnim udarcem malo izvan šesnaesterca.

U 37. minuti Hazard je povisio na 2-0 i činilo se kako će Roma doživjeti pravi potop. Ipak, Kolarov se u 40. minuti nekako probio i izborio za udarac, te smanjio prednost domaćina. Nakon odmora probudio se Edin Džeko.

Reprezentativac BiH u 64. minuti zabija za izjednačenje, a onda samo šest minuta kasnije i za preokret protiv Chelseaja. Roma je imala 2-3, ali ne zadugo. U 75. minuti Pedro je uposlio Hazarda koji vraća stvari na početak. Što je više utakmica odmicala, to je žešći bio njen tempo. Redale su se prilike s obje strane i stvarno smo uživali u nogometu koji su prikazali sastavi iz Londona i Rima. Rezultat se do kraja nije mijenjao, ali podjela bodova i je najpošteniji rezultat na kraju dramatičnog derbija u Londonu.

Juventus je slavio na domaćem terenu s 2-1 protiv lisabonskog Sportinga, a pobjednički pogodak za torinski sastav postigao je naš Mario Mandžukić. Mandžo je pogotkom glavom u 84. minuti spasio Juve koji je ipak osigurao tri boda iz neugodnog susreta sa Sportingom.

Ivan Rakitić je za Barcelonu odigrao zadnjih 20-ak minuta u susretu protiv Olympiakosa u kojem su slavili s 3-1 usprkos tome što su više od poluvremena imali igrača manje. Gerard Pique je u 42. minuti zabio gol rukom i za to je nagrađen drugim žutim kartonom.

Qarabag - Atletico Madrid 0 - 0

Anderlecht - PSG 0 - 4

Barcelona - Olympiacos 3 - 1

Bayern - Celtic 3- 0

Benfica - Manchester United 0 - 1

Chelsea - Roma 3 - 3

CSKA Moskva - Basel 0 - 2

Juventus - Sporting 2 - 1