Jako brzi i neugodni

Modri 'pomeli' Real, ali nije išlo protiv Korejaca: Dinamo 'razbijen' u finalu na Maksimiru

Slaven Knežević
13.08.2017.13:10
GNK Dinamo

Ulsan Hyundai novi je prvak 15. izdanja memorijalnog turnira Mladen Ramljak pobjedom nad Dinamom 4-0 u finalu

Dinamo je u finalu 15. izdanja memorijalnog turnira Mladen Ramljak igrao protiv Ulsan Hyundaija. Ekipa iz Južne Koreje nije se slučajno našla u finalu. Riječ je o izuzetno brzoj i neugodnoj ekipi koja u samo nekoliko poteza dolazi pred protivnički gol.

Slaven Knežević, 100posto

Svoju brzinu iskoristili su već u 19. sekundi utakmice kada je Jun Choi pobjegao obrani Dinama i zabio za 0-1. Imali su Korejci još nekoliko prilika, ali na sreću nisu zabili. Dinamo je također nekoliko puta dobro zaprijetio u prvom dijelu, ali lopta nije htjela u gol.

Zanimljivu situaciju vidjeli smo u 20. minuti. Sehun Oh pao je u Dinamovom šesnaestercu i pogledao prema sucu koji je zaustavio igru, no nije dosudio penal za goste već je Ohu pokazao žuti karton. Oh se nakon dobivenog žutog kartona sucu naklonio i tako zaradio pljesak tribina Hitrec-Kacijana. Isto su zaslužili i njegovi suigrači koji su se naklonili publici pri izlasku s terena kod zamjena.

U 56. minuti Ulsan je povisio svoje vodstvo. Nakon jedne odlične dubinske lopte preko pola terena, jedan je od korejskih napadača glavom loptu prebacio do Sangmin Leeja koji loptu šalje pored nemoćnog vratara Dinama. Nakon apsolutno zasluženog vodstva Ulsana od 0-2, vidjeli smo i hvalevrijedan potez trenera Dinama, Tomislava Rukavine. Rukavina je napravio pet zamjena, među kojima je bio i vratar, kako bi svi klinci dobili priliku nastupiti u finalu.

U 63. minuti kapetan Ulsana Hyunwoo Kim zaradio je ovacije cijelog stadiona kada je s 45-50 metara, dakle s polovice terena, uočio da vratar Dinama stoji malo ispred svojih vrata i majstorski pogodio pod prečku za 0-3. U 73. minuti nastavljena je rapsodija gostujuće ekipe. Jae Sung Kim je ubacio loptu u šesnaesterac, a ona je došla do najboljeg strijelca turnira Jeongjin Parka koji glavom matira Dinamovog vratara za visokih 0-4.

Tako je Ulsan uz ovacije s tribina postao prvak 15. izdanja memorijala Mladen Ramljak. Dinamo je drugi, a treće mjesto osvojio je Real Madrid pobjedom nad Rijekom od 1-0. Rijeka je četvrta, Austrija Beč peta, Feyenoord šesti, Ferencvaros sedmi, a Eintracht osmi.

Najbolji strijelac je s četiri gola Jeongjin Park iz Ulsan Hyundaija. Za najboljeg vratara izabran je vratar Real Madrida Luis Lopes Andujar, najbolji branič je Dinamov Mihael Briški, a najbolji igrač turnira je kapetan Ulsana Hyunwoo Park. Nagradu za Fair Play dobila je Austrija Beč.