DVOBOJ HRVATA

Eurocup: Spahija pobijedio Popovića i Lončara

Drago Sopta / Cropix

Košarkaši Valencije pobijedili su u drugom kolu J skupine Eurocupa UNIKS u Kazanu 72-68, došavši tako do prve pobjede u drugoj fazi natjecanja po skupinama.

Pobjedničku je momčad, koju s klupe vodi hrvatski trener Neven Spahija, predvodio Rafa Martinez s 22 koša.

Najbolji je u ruskoj momčadi bio Amerikanac Terrell Lyday sa 17 koševa i šest skokova, a najbolje ga je pratio Krešimir Lončar s 14 koševa, dva skoka i dvije asistencije. Igrao je splitski centar nepunih 28 minuta.

Marko Popović ubacio je 10 poena (1-1 šut za dva, 1-5 za tri poena) i dodao pet lopti za koš suigrača u 34 minute na parketu.

Ruskoj je momčadi ovo tek drugi poraz ove sezone u Eurocupu. I prvi je bio domaći, također od španjolske momčadi, Joventuta.

Iako u španjolskoj ligi igraju katastrofalno, košarkaši Bilbao Basketa u Eurocupu su na stopostotnom učinku. Pobijedili su u utorak i osmu utakmicu ove sezone. U svojoj su dvorani pobijedili grčki Panellinios 81-61. Marko Banić ubacio je 11 koševa za 14 minuta provedenih na parketu, dok je Damir Markota u redovima pobjednika ostao bez učinka u nešto više od četiri minute na parketu. Francuski centar Jerome Moiso ostvario je kod pobjednika učinak od 16 koševa i pet skokova.

Drugi je poraz u drugoj fazi natjecanja po skupinama doživio talijanski Benetton, na čijem je čelu Jasmin Repeša. Njemački Brose Baskets na svom je parketu u Bambergu bio bolji 73-63. Sandro Nicević u redovima poraženih ubacio je 12 koševa uz dva skoka i četiri asistencije, dok je Davor Kus dodao 11 koševa, dva skoka i pet asistencija.

UNIKS Kazan – Valencia 68-72

Redoslijed: 1. Hapoel Jeruzalem 2-0, 2. UNIKS 1-1, 3. Valencia 1-1, 4. Galatasaray 0-2

Skupina K

Bilbao Basket – Panellinios 81-61

Brose Baskets – Benetton 73-63

Redoslijed: 1. Bilbao Basket 2-0, 2. Brose Baskets 1-1, 3. Panellinios 1-1, 4. Benetton 0-2

Skupina L

Crvena zvezda – Gran Canaria 97-67

Türk Telekom – CEZ Nymburk 92-97

Redoslijed: 1. Crvena zvezda 2-0, 2. CEZ Nymburk 1-1, 3. Gran Canaria 1-1, 4. Türk Telekom 0-2

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?