Modri još jednom briljantni na Ramljaku, sutra sudar s Real Madridom

Slaven Knežević
11.08.2017.18:05
Slaven Knežević, 100posto

Dinamo je s 3-1 pobijedio Astriju Beč i tako osigurao odličnu poziciju uoči sraza s Real Madridom za prvo mjesto na tablici

Dinamo je odigrao i svoju drugu utakmicu na memorijalnom turniru Mladen Ramljak. Nakon što su jučer s 3-0 savladali Ferencvaros, na red je došao dvoboj s Austrijom Beč koja je u prvoj utakmici izgubila od Real Madrida s 2-0. Ranije danas Real je savladao i Ferencvaros s istim rezultatom kao i Modri, pa je Dinamu trebala pobjeda s više od dva gola razlike kako bi s madridskim sastavom mogli samo remizirati.

Austria je protiv Dinama krenula agresivno u nadi da će protiv domaćina turnira doći do prvih bodova. U 6. minuti stvorili su opasnu šansu kada je Andrej Vuković došao do lopte na nekih 20 metara od Dinamova gola i snažno opalio po golu, ali Horkaš je bio spreman.

Probudio se Dinamo i u 13. minuti stvorio prvu priliku. Ćuže je izbacio Špikića samog ispred vratara Austrije. Špikićev pokušaj loba ipak je završio iznad vrata. Minutu kasnije Dinamo je i zabio gol, ali on je poništen zbog zaleđa. Pranjić je uposlio Ćužea koji je nadskočio čuvara, no ispostavilo se da je bio u nedozvoljenoj poziciji.

U 29. minuti ponovno prijeti Austrija. Keles je s 20-ak metara izveo slobodni udarac, ali bez većih problema to je zaustavio Horkaš. Najbolju priliku Dinamo je imao u sučevoj nadoknadi kada je Špikić probio bok i ubacio sjajnu prizemnu loptu. Ćuže je preskočio njegov ubačaj, a do lopte je došao Bagarić koji dobro puca, ali Steiner uspijeva uklizati i otkloniti opasnost, pa se na odmor otišlo s početnih 0-0.

Pauzu je bolje iskoristio Dinamo koji je već na početku drugog dijela došao u vodstvo. Knežević je izveo korner, a lopta je putovala šesnaestercem u kojem je nastao kaos iz kojeg je do lopte došao Briški. Briški je najprije pogodio svojeg suigrača Kapitanovića, a onda iz drugog pokušaja zakucao loptu u mrežu za 1-0. Bilo je to u 44. minuti. Tri minute kasnije zagrebački je sastav povisio vodstvo. Ponovno je korner izveo Knežević i sjajnom loptom pogodio Špikića koji ju je vješto zabio nogom u bliži kut.

U 65. minuti Dinamo je opet zabio nakon udarca iz kuta. Ljubić je ubacio i loptom pronašao Špikića koji ju je petom prebacio za Kapitanovića koji glavom pogađa za 3-0. U 71. minuti gosti su uspjeli smanjiti prednost Dinama. Dinamova obrana držala je goste izvan šesnaesterca, ali jedna odbijena lopta došla je do Mahera koji maherski pogađa sa strane u suprotni kut, neobranjivo za vratara Živkovića koji je netom prije ušao u igru.

Dinamo svoju zadnju utakmicu igra sutra u 16:30 protiv madridskog Reala, a o prvaku skupine koji odlazi u finale mogla bi odlučivati i gol-razlika. Odigraju li Dinamo i Real neriješeno, Dinamo će biti u prednosti jer ima gol razliku 6-1, dok je Real zabio 5 golova bez ijednog primljenog.