Modri klinci nošeni podrškom s tribina pobijedili Real Madrid

Slaven Knežević
12.08.2017.18:00
Slaven Knežević, 100posto

Dinamo je s 2-1 pobijedio Real Madrid i tako se plasirao u finale Ramljakova memorijala gdje će igrati protiv južnokorejskog Ulsan Hyundaija

Dinamo i Real Madrid odmjerili su snage na trećem danu memorijalnog turnira Mladen Ramljak. Na Hitrec-Kacianu se okupilo oko 2.000 ljudi. Jedna od najtalentiranijih ekipa Reala iz koje je čak osam reprezentativaca i mladi Dinamovi klinci koji će kroz koju godinu krojiti igru seniorske ekipe bili su dovoljan mamac za brojne navijače Dinama. Svaki dobar potez nagrađen je pljeskom, a bilo ih je jako puno. To su ipak još djeca pa se na terenu i odlično zabavljaju.

Ipak, utakmica koja je odlučivala prvaka skupine koji ide u finale Ramljaka nije dobro krenula za Dinamo. Usprkos tome što su Modri bolje otvorili susret, u vodstvo je u 16. minuti došao Real. Ivan Riveiro Vallo izveo je slobodan udarac s ruba šesnaesterca na lijevoj strani, ono što volimo zvati skraćenim kornerom, i odličnom loptom pronašao kapetana Alejandra Zekrija Carrera koji je neobjašnjivo ostao sam na drugoj stativi i zabio za 1-0. Očito je to ostavljanje samog igrača Dinamov zaštitni znak jer se isto prečesto događa i seniorskoj ekipi.

U 37. minuti Zakri Carrero pokvario je ono što je napravio dobro kod pogotka i u vlastitim šesnaestercu srušio Marina. Sudac je pokazao na bijelu točku, a penal je realizirao Špikić koji je frajerski zabio "panenkom" za 1-1.

U drugom dijelu Dinamo je krenuo još žešće, a to im se isplatilo već u 44. minuti. Marin je s ruba šesnaesterca poslao loptu uz samu vratnicu i vratar Reala nije mogao ništa. Dinamo je poveo s 2-1. Da stvari budu gore za Real u 54. minuti pobrinuo se Pablo Rodriguez koji je u igru ušao samo koju minutu ranije. Horkaš je spustio loptu pod svoje noge, a Rodriguez pokušao klizećim startom doći do nje. Ipak, vratar Dinama uzima loptu u ruke i Rodriguez ga ruši. Na ovaj start burno je reagirao Briški koji Rodrigueza gura rukama na pod. Sudac je isključio Rodrigueza, a Briškom pokazao žuti karton.

Real je postajao sve nervozniji, dok je Dinamo dobro branio stečenu prednost i opasno prijetio iz kontranapada. Zabili su Modri još jedan gol, ali on je poništen zbog zaleđa. Dinamo je pobjedom nad Realom osigurao prvo mjesto u skupini i sutra u 11:30 igra za naslov prvaka s Ulsan Hyundaijem. Real će se za treće mjesto boriti s HNK Rijekom, a taj susret počinje sutra u 9:30.