VIKENDOM OPUŠTENO

Dinamo opet izgubio na Maksimiru: Prokletstvo Hajduka se nastavlja, mladi dinamovci bili su opasniji po tramvaje nego po protivnički gol!

Toni Horvat
18.11.2017.13:00
Cropix

Dinamo II u 17. kolu Druge HNL izgubio je od Varaždina 2-1. To mu je treći uzastopni domaći poraz, a Varaždinci su ga ranije pobijedili i na svojem terenu

Toni Horvat

Iako su nogometaši Dinama II na vrhu ljestvice Druge HNL s 33 boda iz 16 utakmica, za njima je netipičan mininiz od dva domaća poraza. Prvo ih je u "derbiju pričuva" pobijedio Hajduk II 2-1, a u prošlom kolu na pomoćnom igralištu u Maksimiru osladile su se Sesvete iznenađujućom pobjedom 2-0. To znači da su "modri" u drugoj ligi posljednji put kod kuće slavili prije više od mjesec dana, točnije 14. listopada, kad su u 12. kolu minimalnim rezultatom 1-0 svladali Goricu.

Cropix

Naravno, čak i ako osvoji Drugu HNL, Dinamo II neće u društvo prvoligaša. Osim prve momčadi Dinama, tamo je već i Lokomotiva, zaista bi bilo previše. No dobre igre naglašene pobjedama svakako su dobar način za nametanje Mariju Cvitanoviću, pa su valjda igrači svjesni da je krajnje vrijeme da nekoga pobijede kod kuće.

Protivnik im je bio Varaždin, nekadašnji Varteks, koji se nakon financijskoga kolapsa i ispadanja u treću ligu polako vraća tamo gdje mu je mjesto. Ali ove sezone nije kandidat za povratak u Prvu HNL, ima 21 bod i drži šesto mjesto na ljestvici.

Jedan niz danas je morao stati. Kao što 'modri' ne znaju za domaću pobjedu od 14. listopada, Varaždinci u gostima nisu slavili još tri dana dulje, otkad su u 11. kolu u Splitu slavili kod Hajduka II.

Toni Horvat, 100posto

Petnaestak minuta prije početka na Hitrec-Kacianu okupilo se tridesetak gledatelja. Ovako hladno i oblačno vrijeme nije bilo posebno primamljivo za gledanje nogometa uživo... Sudio je Marko Linić iz Rijeke

Ima poznatih imena u sastavu Varaždina. Tu je Dario Jertec, Varteksov junior koji je igrao i za Dinamo i za Hajduk i za Rijeku. A s brojem 25 Dinamovu golmanu Horkašu prijetila je hrvatska verzija Lea Messija - Leonard Mesarić.

Prije utakmice, povodom obljetnice pada Vukovara, održana je minuta šutnje za sve poginule u obrani domovine. Lijepo je bilo čuti tišinu za vrijeme minute šutnje, nije uobičajena praksa na hrvatskim sportskim borilištima. Ovaj put zbog emotivnog povoda nitko se nije drznuo pustiti glas.

Početak je donio dominaciju "modrih", koji su se agresivnošću i trkom pokušavali ugrijati. Zasad već dva opasna udarca prema golu Varaždinaca.

Filip Uremović pucao je isprve, ali visoko, visoko preko varaždinskoga gola. Toliko visoko da je lopta preletjela ogradu, pala na Maksimirsku ulicu, umalo promašila tramvaj i odskakutala na drugu stranu ceste. Mladi dinamovac umalo je uzrokovao prometnu nesreću... A da ne mislite da se šalimo, na fotografiji možete vidjeti koliko tramvaji blizu igrališta prolaze.

Varaždin je u prvom dijelu prvenstva pobijedio 2-0, ali danas u prvih pola sata nije stvorio niti jednu smislenu akciju. No u 40. minuti je poveo. Prvo je Drožđek upropastio kontru tri na dva, sam pucao, a Horkaš odlično obranio. Ali nakon kornera Mesarić se naklonio na ubačaj Muhammeda i pogodio za vodstvo Varaždina. S tih 0-1 otišlo se na odmor.

"Modri" su u nastavak ušli nekako uspavano, a Varaždin je umalo udvostručio vodstvo, ali Golubar je pucao ravno u Horkaša. No u 52. minuti nije im bilo spasa. Nakon slobodnog udarca Drožđeka s lijeve strane, Borna Miklić glavom je skrenuo loptu i proslijedio je u vlastitu mrežu. Autogol za 0-2!

"Sudac, kazneni udarac je bio!", poviknuo je netko s tribina nakon što je u šesnaestercu Varaždina pao Špikić. Sudac Linić nije se oglasio. Za svaki slučaj, golman Nevistić otklonio je opasnost.

U 63. minuti Dinamo II je smanjio golom Marka Stolnika, koji je najbolje reagirao na odbijanac od stative i pogodio za 1-2. Već u idućem napadu umalo 2-2, ali Nevistić je sjajno skinuo udarac Božića.

Zabili su Varaždinci i treći put, ali opravdano je gol poništen jer je strijelac Šimek bio u zaleđu.

Posljednja desetina utakmice počela je velikom prilikom za "modre", no Cekicijev udarac s ruba šesnaesterca prohujao je tik do vratnice.

Dinamovci su svim silama u završnici pokušavali doći barem do boda, no uporno su upadali u zaleđe, na veliko nezadovoljstvo 200-tinjak okupljenih navijača.

Četiri minute sudačke nadoknade nisu bile dovoljne Dinamu II da dođe do boda. Izgubio je treću domaću utakmicu zaredom, a Varaždin je pokazao da zaista ne leži drugoj momčadi najtrofejnijega hrvatskoga kluba, jer ga je ranije pobijedio i na svojem terenu.