Nova momčad iz Las Vegasa rastura u NHL-u: Odali počast žrtvama pa razbili 'kojote'

11.10.2017.19:15
Reuters

Ekspanzijska momčad NHL-a Vegas Golden Knights imala je emotivnu premijeru pred domaćom publikom

Toni Horvat

Američko-kanadska profesionalna hokejaška liga od ove sezone broji 31 klub nakon što su se NHL-u kao ekspanzijska momčad priključili Vegas Golden Knights, koji na početku sezone djeluju kao kandidati za naslov prvaka, a ne tek nedavno formirana franšiza sastavljena od otpadaka ostalih klubova.

U svoju prvu sezonu krenuli su dvjema gostujućim pobjedama, a noćas su otvorili domaću sezonu u prošle godine otvorenoj T-Mobile Areni u izuzetno emotivnoj atmosferi. Naime, prije početka utakmice odana je počast žrtvama nedavnog manijakalnog napada u Las Vegasu u kojem je ubijeno 58 ljudi.

Održana je minuta šutnje, koja je simbolično trajala 58 sekundi, a na ledu su laserima bila ispisana imena svih žrtava.

Tako su u prvoj povijesnoj domaćoj NHL utakmici Zlatni vizezovi imali emocionalni vjetar u leđa, pa su protiv Arizona Coyotesa zabili četiri gola u prvih 10 minuta i na kraju slavili 5-2. Nakon prvih tjedan dana sezone jedna su od samo pet momčadi s maksimalnim učinkom, a samo je St. Louis uspješniji jer je dosad odigrao četiri utakmice i ostvario isto toliko pobjeda.