Novi maraton za Pavića i poraz u finalu Wimbledona

Vjekoslav Paun
15.07.2017.22:55
Reuters

Četiri sata i 39 minuta trajao je finalni meč parova na središnjem terenu u Wimbledonu

Jedan maraton je dobio, u drugom je pokleknuo. Mate Pavić na kraju nije uspio osvojiti Wimbledon u parovima zajedno sa Oliverom Marachom, nakon četiri sata i 39 minuta trilera "pali" su u 25. gemu petog seta...

Bilo je neizvjesno svaki set, uostalom rezultat 5-7, 7-5, 7-6 (2), 3-6, 13-11 to najbolje potvrđuje. Još jedan maraton bio je previše za noge Pavića i Austrijanca, jer finalni meč bio je za pet minuta duži od maratonske bitke u polufinalu, kada su pobijedili hrvatski par Nikolu Mektića i Franka Škugora, a tada je u petom setu rezultat bio 17-15.

Ovo je bila treća prigoda da Hrvatska dobije pobjednika u finalu muških parova. Godine 1962. u finalu su poraženi Boro Jovanović i Nikola Pilić, a 2013. Ivan Dodig i Marcelo Melo izgubili su od američke braće Bryan.