Portugal pobijedio Švicarsku i gurnuo ju u dodatne kvalifikacije, Nizozemska još jednom 'kratka'

Slaven Knežević
10.10.2017.22:40
Getty Images

Završile su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. U najzanimljivijoj utakmici dana Portugal je s 2-0 pobijedio Švicarsku i tako ju preskočio na prvom mjestu skupine B

Odigrane su i posljednje utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Portugal je uspio prestići Švicarsku i zasjesti na prvo mjesto skupine B koje vodi direktno u Rusiju. Prvi susret ove dvije ekipe završio je pobjedom Švicaraca od 2-0, a sada im je Portugal vratio istom mjerom na domaćem terenu.

Portugal je u vodstvo došao autogolom Djouroua u 41. minuti. Jedan ubačaj s boka pokušao je zaustaviti nesretni Djourou, ali uspio je samo skrenuti loptu u svoju mrežu. Na konačnih 2-0 povisio je Andre Silva u 57. minuti.

Cristiano Ronaldo nije uspio zabiti iako je imao nekoliko odličnih situacija. Ipak, glavna zvijezda Portugala danas je bila malo previše zaigrana, pa je tako prvi strijelac ovog kvalifikacijskog ciklusa ostao Poljak Robert Lewandowski sa 16 postignutih golova, jednim više od Ronalda.

U drugim utakmicama skupine B Mađarska je s minimalnih 1-0 pobijedila Farske otoke, a Latvija s 4-0 Andoru. U skupini A Francuska je pobijedila Bjelorusiju (2-1) i Nizozemska Švedsku (2-0), dok su Luksemburg i Bugarska remizirali. Nizozemska se tako oprostila od Svjetskog prvenstva za koje su trebali pobijediti sa sedam razlike u zadnjem susretu.

U skupini H Belgija je očekivano slavila protiv Cipra (4-0). Grčka je s istim rezultatom slavila protiv Gibraltara, a BiH je na gostovanju u Estoniji upisala 2-1 pobjedu.