Lokomotiva namučila prvake

Rijeka do bodova u zadnjoj sekundi: Bradarić i Matei kreirali preokret u ludoj utakmici

Slaven Knežević
19.08.2017.22:55
Damir Krajac / CROPIX

Rijeka je s 2-1 na Rujevici pobijedila Lokomotivu. Do pobjedničkog gola domaćini su stigli u zadnjim sekundama utakmice

Rijeka je na Rujevici ugostila Lokomotivu u prvenstvenoj utakmici između dvije europske protiv Olympiacosa. Matjaž Kek je čuvao dosta igrača iz prve ekipe za uzvrat Europske lige i to se pokazalo kao jako loš potez za riječki sastav koji očito nema baš prejaku klupu.

Poveli su gosti iz Zagreba u 16. minuti susreta. Matko Babić opalio je po golu, ali njegov udarac završio je u obrambenom bloku domaćina. Loptu je ipak uspio izboriti Jan Doležal koji se našao sam pred Prskalom i samo lagano proslijedio loptu za Lovru Majera koji lakoćom šalje loptu u mrežu za 0-1.

U 21. minuti Ivan Šunjić je rukama u vlastitom šesnaestercu držao Marka Vešovića koji je nakon nekog vremena pao, no Duje Strukan nije sudio kazneni udarac. Usporena snimka pokazala je da je sudac pogriješio. S tribina su se čuli povici protiv HNS-a, no nitko nije mogao promijeniti odluku suca.

Ostatak utakmice izgledao je tako da je Rijeka pritiskala Lokose, a oni se odlično branili. Prvaci Hrvatske nisu nikako uspijevali probiti čvrsti blok gostujuće ekipe. Ono što je i prošlo obrambeni bedem, obranio je danas raspoloženi Adrian Šemper. Morali su Riječani sve više pucati s distance, a jedan takav šut im se isplatio.

U 80. minuti Filip Bradarić je snažno opalio s 20-ak metara, Šemper se dobro bacio i dodirnuo loptu, no ona mu je preko rukavice otišla u mrežu. Izjednačenje je još više podiglo domaći sastav koji je krenuo još jače napadati gol Lokomotive. U 83. minuti Ivanušec je s leđa u vlastitom šesnaestercu rukama gurnuo Hebera koji je morao ući kako bi popravio krvnu sliku ekipe. Heber je pao i sudac je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Florentin Matei, no njegov udarac s bijele točke obranio je Šemper i Lokose ostavio u igri za barem jedan bod.

Rijeka se do kraja panično trudila doći do još jednog gola koji bi im ipak na kraju donio tri boda. Taj trud im se isplatio u 94. minuti. Zabili su Riječani iz malonogometne akcije. Bradarić je na rubu šesnaesterca lijepo petom loptu poslao za Mateija koji se iskupljuje za promašeni penal i spašava Rijeku.

Lokomotiva je tako samo uspjela namučiti Rijeku. Keku se zamalo o glavu obilo to što je na teren poslao rezerve, no na njegovu sreću Lokomotiva izgleda ima problem sa zadržavanjem vodstva. Zagrepčani sve dobro što naprave uspiju prosuti u zadnjim minutama, pogotovo kada iz igre izađe fantastični Lovro Majer.