LUDILO NA GRBAVICI; NIGERIJA NA SP-U

Švicarci imaju devet pobjeda iz devet utakmica, a još nisu sigurni u plasman u Rusiju

Toni Horvat
07.10.2017.22:45
Reuters

Švicarska reprezentacija dobila je sve utakmice u skupini, danas je razbila Mađarsku 5-2, a opet ne smije izgubiti u Portugalu u posljednjem kolu jer će morati u dodatne kvalifikacije

Toni Horvat

Subota nam nije donijela niti jedno novo ime na popisu putnika na Svjetsko prvenstvo 2018. iz Europe, ali Nigerija je postala 12. zemlja koja je osigurala plasman u Rusiju pobjedom protiv Zambije 1-0.

U europskim kvalifikacijama igralo se u skupinama A, B i H.

Švedska je demolirala Luksemburg 8-0 uz četiri gola Marcusa Berga i zadržala dva boda prednosti nad Francuskom, koja je minimalno slavila u Bugarskoj golom Blaisea Matuidija još u trećoj minuti. Šveđani u utorak gostuju kod Nizozemske, koja više nema šansi za plasman, a Francuzi dočekuju Bjelorusiju.

Standings provided by Sofascore LiveScore

U skupini B situacija je slična. Švicarska je uvjerljivom pobjedom nad Mađarskom 5-2 zadržala savršen učinak nakon devet kola, ali europski prvaci Portugalci i dalje im pušu za vrat. Danas su se mučili u Andori, Cristiano Ronaldo donio im je vodstvo u 63. minuti, a utakmicu je definitivno riješio Andre Silva tek u 86. minuti golom za 2-0. U utorak se lideri skupine međusobno sastaju u Portugalu, a u slučaju pobjede domaćina, Švicarci će u dodatne kvalifikacije iako su dobili prvih devet utakmica u skupini.

Belgija je još ranije osigurala prvo mjesto u skupini H, a potvrdila ga je u ludoj utakmici u Sarajevu, gdje je slavila 4-3 protiv BiH. Belgijci su poveli, domaćini okrenuli na 2-1, pa su gosti vratili prednost na 3-2. Dario Dumić u 82. minuti opet je izjednačio, ali samo minutu kasnije Yannick Ferreira-Carrasco donio je pobjedu "crvenim vragovima".

BiH je tako prepustila drugo mjesto Grčkoj, koja je slavila na Cipru 2-1 i sad ima dva boda više od naših susjeda. Grci su praktički tako osigurali dodatne kvalifikacije jer im u posljednjem kolu u goste stiže Gibraltar.

Prije današnjih utakmica plasman na SP su, osim domaćina Rusije, osigurali Brazil, Belgija, Meksiko, Iran, Japan, Južna Koreja, Saudijska Arabija, Njemačka, Engleska i Španjolska.