Bayern poveo u 25. susretu s Real Madridom u Ligi prvaka, a onda Marcelo i Asensio sve okrenuli

Slaven Knežević
25.04.2018.22:40
Getty Images

Real Madrid slavio je s 2-1 na gostovanju kod Bayerna u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka

Bayern je u polufinalu Lige prvaka na svojoj Allianz Areni dočekao Real Madrid. Bio je to 25. susret ove dvije ekipe čime je ovaj par postao i par koji se najčešće susreo u Ligi prvaka u povijesti ovog natjecanja.

Dobro je krenuo domaćin i poveo u 28. minuti preko Kimmicha koji je lijepo pogodio nakon kontre Bayerna. Malo mu je pomogao i Keylor Navas nespretnom reakcijom, ali to ne umanjuje vrijednost njegova fantastičnog udarca.

Do kraja poluvremena Real se uspio pribrati i vratiti stvari na početak. U 44. minuti lopta se odbila na rub šesnaesterca gdje ju je na volej dočekao Marcelo i odličnim udarcem pogodio u sami kut Bayernovih vrata. Dodajmo i to da se u prvom dijelu Bayern našao u problemima zbog ozljeda čak dvojice svojih igrača. Igru su morali napustiti Robben i Boateng, a umjesto njih ušli su Alcantara i Sule.

U drugom dijelu Zinedine Zidane je u igru uveo Asensija i to se pokazalo kao odličan potez. U 57. minuti Lucas Vazquez je uposlio Asensija koji je lijepim lobom prebacio vratara Bayerna i doveo Real Madrid u vodstvo.

Luka Modrić bio je jedan od najboljih pojedinaca na današnjem susretu, a u 71. minuti sjajnom je loptom uposlio Cristiana Ronalda koji si je ramenom spustio loptu na šut i poslao ju u suprotan kut, no taj pogodak je poništen jer je sudac odlučio da je Portugalac igrao rukom.

Uzvrat će se igrati za tjedan dana u Madridu, a Real je u prvoj utakmici napravio korak prema trećem finalu u nizu.