ADIO, TITULO

Hajduk ostao i bez drugog mjesta, Zagrepčani se spasili u najluđoj sudačkoj nadoknadi sezone

Toni Horvat
29.04.2018.21:00
Cropix

Slaven i Hajduk odigrali su 0-0, a Rudeš je preokretom u nadoknadi dobio Cibaliju 3-2

Toni Horvat

Iako mu je Dinamo subotnjim porazom od Rijeke dao kratkotrajnu nadu da če još ostati u borbi za titulu, Hajduk je sve upropastio remijem bez golova u Koprivnici kod Slaven Belupa.

Splićani se nisu samo oprostili od naslova prvaka, nego su ostali i bez drugog mjesta. Rijeka četiri kola prije kraja ima bod više, a Dinamo im bježi sad već i u teoriji teško dostižnih sedam.

Puno uzbudljivija i važnija utakmica igrala se u Kranjčevićevoj, gdje je Rudeš spektakularnim preokretom u sudačkoj nadoknadi učinio ogroman korak prema opstanku, a Cibaliju zakovao za dno.

Cropix

Nakon 90 minuta bilo je 1-1, a onda je u prvoj minuti nadoknade Dabro doveo Vinkovčane u vodstvo. Ali onda, dvije dugačke lopte u šesnaesterac, jedna s centra, jedna iz auta, oba se puta u gužvi najbolje snašao Makedonac Samir Fazli i hat-trickom donio Rudešu pobjedu 3-2 .

Zagrebačko-baskijska momčad tako se sasvim približila ostanku u pvoj ligi u svojoj debitantskoj sezoni. Sad je na 30 bodova, pet više od Istre i šest od Cibalije, koja bi se izjednačila s Rudešanima da je utakmica trajala samo 91 minutu.