VIDEO Naklonite se majstoru!

Imamo kandidata za golčinu godine: U velikom derbiju Messijev 'susjed' zabio spektakularan pogodak od kojega zastaje dah

Dejan Šmehil
28.04.2019.14:00
Facebook Sporting Cristal

Argentinski veznjak Christian Ortiz driblingom je prevario dvojicu čuvara, a onda se odlučio na fenomenalan lob i matirao vratara

Noćas je igran veliki derbi peruanskog prvenstva u kojem su domaći Sporting Cristal i Unversitario podijelili bodove (1:1), ali svi su nakon utakmice pričali samo o jednom – pogotku Christiana Ortiza.

Omaleni veznjak koji staturom podsjeća na Messija, driblingom je u 39. minuti prvo prevario dva suparnička igrača, a onda kad su svi očekivali snažan udarac s ruba kaznenog prostora, Christian je odlučio potkopati loptu.

Vratar čak i nije bio daleko od crte, stajao je na nekih 4-5 metara, ali je lob bio tako precizan da je i on ostao kao ukopan i pogledom pratio kako lopta putuje u mrežu.

Bio je to gol za vodstvo Sporting Cristala, ali nažalost po Ortiza i navijače toga kluba, fenomenalan pogodak nije bio dovoljan za pobjedu. U 86. minuti je Ortizov suigrač Cazulo dobio crveni karton, a dvije minute kasnije su gosti izjednačili preko Hohberga.

Inače, osim što 'gabaritima' (170cm, 70kg) podsjeća na svog sunarodnjaka Messija (170cm, 72kg), Ortiz dolazi iz Rosarija, istog grada kao i Barcelonin čarobnjak.