Lovren se vratio nakon dva mjeseca, u derbiju ga skoro opet ozlijedili ▶️

Toni Horvat
01.04.2017.15:50
Reuters

Odličnu utakmicu odigrao je Dejan Lovren u gradskom derbiju Liverpoola i Evertona (3-1), ali Anfield je utihnuo kad ga je u 40. minuti 'pokosio' Barkley. Nasreću, ipak bez posljedica

Toni Horvat

Prvi put nakon dva mjeseca, u kojima je imao problema s ozljedama, Dejan Lovren vratio se u prvu momčadi Liverpoola, no u gradskom derbiju protiv Evertona skoro je opet ozbiljno strada0.

Igrala se 40. minuta kad je naš stoper odnio loptu Rossu Barkleyu, koji se nije mogao zaustaviti te je donjim dijelom kopačke zakačio Lovrena po gležnju. Bivši branič Dinama previjao se od bolova, ali nasreću, nakon ukazane pomoći vratio se u igru i ostao u njoj do kraja utakmice, a Barkley je dobio žuti karton. Iako je start izgledao ružno, bilo je očito da nema namjere, pa veznjak Evertona nije ni zaslužio strožu kaznu.

Lovren je odigrao jako dobru utakmicu, zaustavio opasnog Evertonova napadača Romelua Lukakua, a Liverpool je pobijedio 3-1.

Redsi su poveli u osmoj minuti golom Manea, u 28. je izjednačio Pennington, ali samo tri minute poslije Coutinho je vratio prednost crvenima. U nastavku je Origi potvrdio pobjedu momčadi Jürgena Kloppa.