Messi se vraća kući: Hrvatska pregazila 'prljavu' Argentinu i osigurala prolaz skupine nakon 20 godina

Slaven Knežević
21.06.2018.21:50
Getty Images

Hrvatska je golovima Rebića, Modrića i Rakitića pobijedila nemoćnu Argentinu i osigurala prolaz skupine

U drugoj utakmici skupine D sastale su se Hrvatska i Argentina. Statistika uoči utakmice bila je na strani naše reprezentacije koja nikada nije izgubila drugu utakmicu u skupini. Pobjedom protiv Argentine sigurno bismo prošli skupinu i borili se za prvo mjesto, dok ni poraz ni neriješeni rezultat za Hrvatsku ne znače katastrofu. S tim mislima u glavama Hrvatska je u susret ušla sa psihološkom prednošću.

Prije same utakmice HNS se pohvalio slikom dvije legende svjetskih prvenstava. Ruku su si stisnuli Davor Šuker i Diego Maradona, a slobodno možemo reći i nekadašnje legende s obzirom na to da je Maradona mrlju na svoju karijeru bacio korištenjem droge, a Šuker postao nepopularan u Hrvatskoj nakon što je postao predsjednik HNS-a.

Poruku podrške svojim donedavnim suigračima iz reprezentacije poslao je i Duje Čop na svojem Instagramu. Čop je objavio Instagram priču u kojoj je opjevao Messijev strah prije utakmice s Vatrenima.

Instagram

Leo, gdje si?

Prvo poluvrijeme pokazalo je da se Messi itekako imao čega bojati. Hrvatska je zaprijetila već u 5. minuti kada je Perišić sjajno prošao po lijevoj strani i snažno pucao po golu, ali vratar Caballero uspio se ispružiti i loptu odbiti u korner. U 13. minuti dobro je zaprijetila Argentina. Messi i Salvio promiješali su našu obranu na desnom boku, a lopta je došla do Meze na rub šesnaesterca, ali njegov udarac uspio je blokirati Lovren.

U 30. minuti Argentina je imala još bolju priliku. Acuña je prošao po lijevoj strani, a lopta nakon nespretne reakcije naše obrane došla do Enza Pereza koji je pucao na prazan gol no promašio cijela vrata. Tri minute kasnije Vrsaljko je poslao sjajnu loptu za Mandžu koji glavom loše puca pored gola, no i da je zabio ne bi vrijedilo jer je sudac označio zaleđe.

Odličnu priliku propustio je i Ante Rebić u samom finišu prvog dijela. Modrić je poslao loptu s očima za Rebića koji se malo spetljao i loptu poslao visoko iznad gola. Iako je Argentina imala te dvije poluprilike, njihov učinak bio je nikakav. Nisu uputili niti jedan udarac prema našem golu, a posebno nevidljivi bili su Messi i Aguero.

Rebić i Modrić bombama poslali Argentinu kući, Rakitić zabio 'iz gušta'

U 53. minuti Rebić je bacio cijeli stadion u trans. Modrić je ponovno poslao jednu od svojih karakterističnih dugih lopti, Mandžo ju je dobro primio, ali ona nekako dolazi do Caballera koji ju, iz samo njemu poznatih razloga, predaje Rebiću koji iz voleja zabija za veliko vodstvo Hrvatske. Fantastičan gol za vodstvo Vatrenih pogledajte OVDJE.

Rebićev gol utjerao je dodatno strah u kosti Argentine pa su se Messi i društvo odlučili ipak malo probuditi. Počeli su više napadati, a najbolju priliku stvorio je Higuain koji je ušao umjesto indisponiranog Aguera. U 64. minuti Higuain je probio lijevu stranu i ubacio u peterac gdje su pokušali Meza i Messi, ali Subašić i Rakitić uspijevaju otkloniti opasnost.

U 73. minuti vidjeli smo ružno lice Lionela Messija. Rakitić je dobio jedan gadan udarac i ostao ležati na travnjaku. Naši igrači upozoravali su da igrač leži, no Messi je samo nastavio akciju u nadi da će ipak postići gol. Situaciju je prekinuo naš izbornik Zlatko Dalić koji je uletio u teren i prisilio suca da prekine igru na opće čuđenje Argentinaca čiji je izbornik cijelo vrijeme stajao izvan svojeg prostora, no to im nije bilo bitno.

U 81. minuti tu bahatost i prljavu igru kaznio je naš kapetan Luka Modrić koji je pokazao da je, barem u ovom trenutku, bolji od Messija. Nakon sjajne akcije naših lopta dolazi do Modrića koji je zavaljao Otamendija i fantastično pogodio za 2-0 s više od 20 metara. Lukin gol pogledajte OVDJE.

Nekoliko minuta kasnije Rakitić je pogodio gredu iz slobodnjaka, no svemu je prethodilo sramotno ponašanje Argentinaca. Otamendi, koji je koji trenutak ranije ispao iz igre kao amater, pogodio je namjerno nogom Rakitića koji je ležao na podu i tako stvorio gužvu koju je sudac iz Uzbekistana smirio samo žutim kartonom za Otamendija. To je trebao biti crveni karton zbog scena koje nisu primjerene ni za amaterske razine nogometa.

U 91. minuti točku na i stavio je Rakitić koji je tako na najbolji način vratio protivnicima za prljavu igru. Kovačić je sve napravio sam, a mogao je i pucati, no odlučio je dodati Rakitiću koji je bio u boljoj situaciji i zabio za velikih 3-0. Taj pogodak pogledajte OVDJE.

Naši su tako, uz batine, dobili i tri boda i osigurali prolaz skupine prvi put nakon 20 godina, a Messi i društvo već su krenuli prema hotelu kako bi pripremili kofere za odlazak kući nakon sutrašnje utakmice Islanda i Nigerije.