Nikola Kalinić zabio prvijenac za 'rossonere', a onda im petom donio pobjedu

Toni Horvat
17.09.2017.16:55
Claudio Villa/Getty Images

Napadač hrvatske reprezentacije zabio je prva dva gola za Milan, koji je pobijedio Udinese 2-1

Toni Horvat

Više nije važno to što im nije bio prvi izbor, što su cijelo ljeto čekali s transferom nadajući se da dolasku Pierre-Emericka Aubameyanga, i navijači i uprava Milana moraju biti presretni što su naposljetku ipak iz Fiorentine doveli Nikolu Kalinića.

Naš reprezentativac zabio je oba gola u Milanovoj pobjedi 2-1 protiv Udinesea. Prvo je u 22. minuti najbolje reagirao u petercu na oštru loptu s desne strane, a nakon što je Lasagna izjednačio u 28., tri minute kasnije najbolje je reagirao nakon kornera i u padu stražnjim dijelom stopala gurnuo loptu u mrežu.

Kale je tako u trećem nastupu za Milan postigao prve golove za novi klub, koji ga je doveo za samo pet milijuna eura, ali idućeg ljeta, nakon završetka posudbe, uplatit će Fiorentini još 20.

Marko Rog odigrao je posljednjih 16 minuta u uvjerljivoj pobjedi Napolija protiv Beneventa 6-0, a Ivan Strinić prvih 66 u remiju Sampdorije kod Torina 2-2, zaradivši usput žuti karton.