Je li ovo najgori penal ikad?

Pokušao je izvesti jedanaesterac i propisno se obrukao: Svi se smiju osramoćenom nogometašu, a njemu još uvijek nije jasno što se dogodilo

Dejan Šmehil
15.03.2019.11:00
Getty

Kosovski veznjak Bersant Celina promašio je penal protiv WBA, udarivši loptu tako da je otišla jedva metar od bijele točke

Izvođenje kaznenog udarca/jedanaesterca trebao bi biti jedan od najlakših načina da dođete do pogotka. Trebao bi, ali nije uvijek. A u to se uvjerio i Swanseajev nogometaš Bersant Celina koji se propisno osramotio u dvoboju protiv West Bromwich Albiona.

Njegov šut s 11 metara otišao je jedva metar od bijele točke i to čak niti ne u smjeru gola! Nesretni se veznjak poskliznuo u ključnom trenutku i svijet je dobio jedan od najgore izvedenih penala ikad. U nevjerici se, nakon pada, okrenuo prema bijeloj točci i širio ruke pitajući se što se dogodilo...

Getty

Da stvar bude gora, cijela je situacija utjecala i na konačan ishod. Kosovar je trebao zabiti za 1:1, pet minuta do poluvremena, ali umjesto toga je njegova momčad do kraja utakmice primila još dva i na kraju je uvjerljivo poražena 0:3.

"To je jedan od onih trenutaka u nogometu koje ne želiš nikome da se dogode. Užasan trenutak koji ćemo pokušati što prije zaboraviti. Svaka čast svakome tko se izloži i preuzme odgovornost izvođenja penala", tješio je svog igrača menadžer Graham Potter.

"Sigurno da će biti zezanja na njegov račun, ali to je život. Imao je hrabrost da puca penal, na nama je da stanemo uz njega", dodaje Potter.

Njegova momčad doživjela je kod WBA peti uzastopni gostujući poraz i drži ne baš dobro 15. mjesto u Championshipu.