Kiša golova u Ligi prvaka

Pomirili se Neymar i Cavani: PSG demolirao Bayern, Mandžukić zabio u pobjedi Juventusa

Slaven Knežević
27.09.2017.22:35
Getty Images

PSG je s 3-0 deklasirao Bayern koji nije imao rješenje za raspoložene Francuze. Mario Mandžukić zabio je drugi gol u pobjedi Juventusa nad Olympiakosom 2-0

U derbiju dana u Ligi prvaka PSG je dočekao Bayern. Nijemci su u goste došli prorijeđeni brojnim ozljedama, a najveći nedostatak im je ozljeda vratara Manuela Neuera koji je jednostavno nezamjenjiv. Carlo Ancelotti je na klupi ostavio i dvojac Robben-Ribery kao i Matsa Hummelsa.

Ti izostanci, a najviše izostanak Neuera, skupo su koštali Bayern. Sven Ulreich jednostavno nije vratar za Bayern. Iskreno, nije ni za neke puno slabije ekipe. U 2. minuti primio je gol kakav se rijetko viđa i u HNL-u, a gotovo nikada u Ligi prvaka. Neymar je napravio nered na lijevoj strani i dodao na suprotnu stranu gdje je Dani Alves bio potpuno sam. Brazilac je došao na nekoliko centimetara od Ulreicha koji mu je uletio u šut, no loptu je jednostavno provukao kroz noge nespretnom Nijemcu za 1-0.

Najbolju priliku u prvom dijelu Bayern je imao u 19. minuti kada je Martinez dobro opalio s ruba šesnaesterca, ali vratar PSG-a Areola sjajno reagira i loptu odbija preko gola. U 31. minuti PSG povećava svoje vodstvo. Kylian Mbappé je primio loptu i na sebe navukao dvojicu Bayernovih braniča te dodao za Edinsona Cavanija koji s ruba šesnaesterca pogađa za 2-0 i to u bliži kut Ulreicha.

U 37. minuti mogao je PSG i sve riješiti, ali Cavani je pucao previše traljavo. Mbappé je probio obranu gostujućeg sastava i uposlio Neymara koji je loptu petom ostavio za Cavanija, no Urugvajac je pucao ravno u vratara Bayerna koji je ovaj puta nešto i obranio.

U nastavku smo gledali sličnu situaciju. PSG se poigravao s Bayernom, a u 63. minuti došli su i do 3-0. Strijelac je ovoga puta bio Neymar. Sve je ponovno napravio čudesni Mbappé koji je lažnjakom poslao Alabu po ćevape i uputio loptu prema petercu gdje ju je dočekao Neymar i zakucao u gol.

U 67. minuti Bayern je zabio, ali taj gol je poništen zbog zaleđa. Lewandowski je loptu glavom spustio za Vidala koji je zabio, ali bio je u zaleđu pa je pogodak poništen. PSG je tako upisao visoku pobjedu i najavio da je jedan od favorita za osvajanje ovogodišnje lige prvaka. Uz to, pomirili su se Neymar i Cavani što znači da će PSG biti još opasniji.

Što se naših igrača tiče, Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta i zabio pogodak u pobjedi 2-0 Juventusa nad Olympiakosom. Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta u slabašnoj pobjedi Barcelone nad Sportingom (0-1), dok Šime Vrsaljko nije sudjelovao u porazu Atletica protiv Chelseaja 1-2.