Roma u derbiju kola razbila Milan, Pašalić postigao počasni gol ▶️

Slaven Knežević
07.05.2017.22:45
Roma u derbiju kola razbila Milan, Pašalić postigao počasni gol  ▶️
Getty Images

Roma je s visokih 1-4 slavila na gostovanju kod Milana. Počasni gol za domaćina, koji je utakmicu završio s 10 igrača, postigao je Pašalić

Završeno je 35. kolo talijanske Serie A. Roma je u derbiju kola razbila Milan na njegovom San Siru. Rimljani su krenuli furiozno i od početka domaćine stavili u podređeni položaj.

Goste je u vodstvo doveo Edin Džeko već u 8. minuti, a 20 minuta kasnije Džeko je povisio na 0-2. Nadu Milanu vratio je Mario Pašalić koji je na asistenciju Lucasa Ocamposa zatresao mrežu za 1-2 u 76. minuti, ali samo tri minute kasnije El Shaarawy vraća Romu na +3. Milanu danas ništa nije išlo od ruke.

Da stvar bude gora za domaći sastav, veliku glupost napravio je Gabriel Paletta koji je u svom šesnaestercu, netom prije udarca po golu, srušio Salaha i tako ga spriječio da zabije za 1-4. To je samo odgodilo gol, a Paletta je dobio crveni karton. Na 1-4 s bijele je točke ipak zabio De Rossi.

Kinezi će, izgleda, morati uložiti puno više no što su mislili ako žele Milan vratiti na stare staze slave. Rossoneri su trenutno šesti s 59 bodova, a za Atalantom, koja je na posljednjem mjestu koje vodi u Europu, zaostaju šest bodova. Roma je druga sa 78 bodova što je sedam manje od prvoplasiranog Juventusa.