Ronaldo preokretom protiv PSG-a spašava Realovu sezonu, Liverpool 'bacio petardu' na Porto

Toni Horvat
14.02.2018.22:40
Reuters

Real je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka pobijedio PSG 3-1, a Liverpool je u gostima razmontirao Porto 5-0

Toni Horvat

Unatoč početnom šoku, Real Madrid je u najiščekivanijoj od svih utakmica osmine finala Lige prvaka pobijedio PSG 3-1 i ipak spriječio tektonske poremećaje u klubu, možda i otkaz Zinedinea Zidanea.

Adrien Rabiot u 33. minuti doveo je Parižane u vodstvo na Santiago Bernabeu, u posljednjoj minuti prvog dijela Cristiano Ronaldo izjednačio je iz penala, pa u završnici zabio još jedanput za potpuni preokret, na čije je "i" točku stavio Marcelo.

Prvi Ronaldov večerašnji gol bio mu je u Ligi prvaka 10. ove sezone, 100. u dresu Reala i 115. ukupno.

Ronaldo je taj gol trebao zabiti puno ranije, kad ga je u brzoj kontri idealno poslužio Marcelo. Portugalski superstar izbio je sam pred pariškoga golmana Areolu, ali pogodio ga je točno u glavu.

Reuters

Dobar je bio udarac Ramosa glavom nakon kornera, Real je bio blizu vodstvu, a onda je do njega došao PSG. Rabiot je u 33. minuti natrčao na odbijanac i s 15-ak metara rasparao mrežu Navasa te šokirao Santiago Bernabeu.

No baš prije kraja prvog poluvremena Madriđani su neočekivano dobili veliku priliku nakon što je Lo Celso potpuno nepotrebno dirao Kroosa u šesnaestercu, Nijemac je pao, sudac pokazao na bijelu točku, a Ronaldo sigurno pogodio za 1-1.

Na početku drugog poluvremena Kylian Mbappe imao je sjajnu priliku, ali Navas mu je efektno skinuo.

Real je do kraja bio bolja momčad, a to je naplatio u posljednjih desetak minuta. Prvo je u 83. Asencio poslao u peterac oštru nisku loptu, koju je Areola nespretno odbio točno na koljeno Cristiana Ronalda, koji je zabio 11. gol sezone i donio prednost "kraljevskom klubu".

Reuters

Tri minute poslije novi šok za Parižane. Opet je opasnost došla s lijeve strane, po kojoj su realovci kombinirali, a sve je završilo dodavanjem Asencija i golom Marcela.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu, standardno dirigirao Realovom sredinom, a istaknuo se odglumljenim prekršajem kojim je iznudio žuti karton za strijelca Rabiota. Mateo Kovačić cijelo je vrijeme ostao na klupi.

U drugoj utakmici večeri, koju su valjda gledali samo njihovi najvatreniji navijači, Liverpool se iznenađujuće lako prošetao Portom i već ga u prvoj utakmici u gostima razbio 5-0.

Reuters

Dejan Lovren samouvjereno je najavio da "redsi" neće imati problema protiv Portugalaca, ali vjerojatno ni sam nije ni sanjao da će već u prvoj utakmici u gostima osigurati plasman u četvrtfinale.

Junak Engleza bio je trostruki strijelac Sadio Mane, koji je načeo Porto u 25. minuti, a četiri minute kasnije prednost Liverpoola udvostručio je Mohamed Salah. U nastavku je engleska momčad zabila još triput. Prvo je Sadio Mane postigao svoj drugi gol u 53. minuti, u 69. je strijelac bio Roberto Firmino, a u 85. je Mane kompletirao hat-trick za konačnih, ogromnih 5-0. Lovren je odigrao svih 90 minuta u čvrstoj obrani "redsa".