Rudeš igra na 'mlazni pogon': Bacili su na koljena Hajduk, Rijeku, a 'zapaprili' i Dinamu...

Slaven Knežević
05.05.2018.09:00
Srdjan Vrancic / CROPIX

Izdvojili smo pet najboljih utakmica Rudeša ove sezone. Ekipa iz istoimenog zagrebačkog kvarta kreirala je nekoliko iznenađenja i postala senzacija lige

Rudeš je trenutno na osmom mjestu 1. HNL i bori se s Cibalijom i Istrom 1961 za ostanak među elitom. Klub iz zapadnog dijela Zagreba u nešto je boljem položaju od svojih konkurenata i vjerojatno ćemo ih i iduće godine gledati u najvišem rangu hrvatskog nogometa što veseli jer su nam ove sezone priredili nekoliko spektakularnih utakmica. Odlučili smo izdvojiti pet njihovih susreta koji su u najmanju ruku bili iznenađenje, a svakako su bili ljepša strana HNL-a ove godine.

1. Dinamo - Rudeš 3-2 (10. rujna 2017., 8. kolo)

U osmom kolu 1. HNL Rudeš je pokazao zube Dinamu. Modri su u taj susret ušli kao apsolutni favorit protiv donedavnog drugoligaša koji se pokazao žilavijim nego što su mislili. Dinamo je bolje ušao u utakmicu i poveo s 2-0 preko Henriqueza i Benkovića, no onda je Karlo Lulić u 81. minuti zabio za 2-1 i unio nervozu među modre. Tri minute kasnije Soudani je vratio Dinamo na +2, no Budimir koji je ovaj tjedan prešao baš u Dinamo, u 88. minuti zabija za 3-2 i veliku muku Dinama koji je na kraju slavio. Iako je Rudeš ostao bez bodova pokazali su zube puno jačem protivniku.

2. Hajduk - Rudeš 2-3 (4. studenog 2017., 15. kolo)

U 15. kolu Rudeš je kreirao možda i najveću senzaciju ove sezone i na koljena pred domaćom publikom bacio splitskog Hajduka. Nije dobro krenulo za goste. Hajduk je već u 21. minuti vodio 2-0 golovima Lopeza i Ohandze i činilo se kako je to sigurna pobjeda bijelih. Ipak, Rudeš se u drugom dijelu probudio. U 61. minuti na 2-1 smanjio je Entrena, a onda osam minuta nakon njega Budimir zabio za senzacionalnih 2-2 na Poljudu. Da bi senzacija bila potpuna pobrinuo se Entrena koji je golom u 89. minuti donio Rudešu vjerojatno i najveća tri boda u povijesti.

3. Rudeš - Dinamo 1-1 (26. studenog 2017., 17. kolo)

Modri izgleda nisu ozbiljno shvatili upozorenje iz osmog kola, a ni poraz Hajduka protiv Rudeša na Poljudu pa su protiv gradskih rivala u 17. kolu jedva uspjeli izvući bod. Ovoga puta Rudeš je poveo preko Karla Kamenara u 44. minuti i dobro se držao do 72. minute kada je Armin Hodžić uspio Dinamu spasiti bod.

4. Rudeš - Rijeka 4-2 (13. travnja 2018., 29. kolo)

Ako pobjeda nad Hajdukom na Poljudu nije bila dovoljno senzacionalna Rudeš se pobrinuo da nadmaši sam sebe. Ekipa koja se bori za ostanak u ligi pregazila je aktualne prvake Hrvatske s 4-2. Već u petoj minuti na semaforu je pisalo 2-0 za Rudeš i to je bila naznaka riječke katastrofe. Do poluvremena su gosti smanjili preko Hebera, no već početkom drugog Budimir je zabio za 3-1. Na 3-2 smanjio je Pavičić u 61. minuti, ali sve nade Riječanima potopio je Budimir sedam minuta kasnije. Da stvar bude gora, Župarić je minutu prije toga dobio crveni karton i Rijeka se oprostila od nade u tri boda.

5. Rudeš - Cibalia 3-2 (29. travnja 2018., 32. kolo)

Posljednju senzaciju Rudeš je kreirao u 32. kolu u utakmici s direktnim konkurentom u borbi za ostanak u ligi Cibalijom. Poveo je Rudeš u sedmoj minuti preko Fazila, no gosti iz Vinkovaca izjednačili su preko Galića pred kraj prvog dijela i najavili dramatičnu utakmicu. Sve se odvilo u samo četiri minute u sučevoj nadoknadi drugog dijela. Najprije je Dabro doveo Cibaliju u vodstvo u 91. minuti, a onda kada su gosti već slavili ogromna tri boda, ukazao se Fazil. Fazil je zabio u 93. i 95. minuti i potpuno okrenuo rezultat za nova tri boda Rudeša i još jednu senzacionalnu utakmicu.