Spektakl na Anfieldu

Salah demolirao Romu koja se probudila u zadnjih deset minuta: Sudac se 'posvađao' sa zastavicama

Slaven Knežević
24.04.2018.22:40
Getty Images

Mohamed Salah zabio je dva gola i upisao dvije asistencije u visokoj pobjedi Liverpoola nad Romom u prvoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka

Liverpool je dočekao Romu u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka i već sve riješio u prvih 90 minuta. Bila je to večer Mohameda Salaha. Fenomenalni Egipćanin zabio je dva gola i upisao dvije asistencije u visokoj 5-2 pobjedi Liverpoola na Anfieldu

Salahov show krenuo je u 36. minuti kada je prekrasnim pogotkom iskosa doveo domaćine u vodstvo. Do kraja poluvremena raspoloženi napadač je poduplao prednost svoje ekipe lijepim prebacivanjem gostujućeg vratara i s 2-0 se otišlo na odmor. Salah je pri tom pokazao i da je veliki gospodin jer nije htio slaviti pogodak protiv svojeg bivšeg kluba.

Ni drugo poluvrijeme nije donijelo olakšanje za razbijenu Romu. Salah je nastavio sa sjajnom partijom i u 56. minuti uposlio do tad nepreciznog Manea za 3-0. Romu je dotukao Firmino golovima u 61. i 69. minuti, a za prvi mu je asistirao, a tko drugi nego Salah.

Kada je sve izgledalo kao da je gotovo, probudila se Roma. Edin Džeko uspio je iskoristiti pad koncentracije Liverpoolove obrane i zabio za 5-1 u 81. minuti. Četiri minute kasnije Milner je igrao rukom u vlastitom šesnaestercu, a sudac je pokazao na bijelu točku. Penal koji je koliko toliko vratio Romu u igru realizirao je Perotti.

Zanimljivu situaciju vidjeli smo i u prvom dijelu kada je linijski sudac imao velikih problema sa zastavicama. Naime, u polufinalu Lige prvaka svjedočili smo tome da su se jadnom sucu raspale čak dvije zastavice, pa je zaleđe neko vrijeme mahao samo sa štapom. Ubrzo mu je u pomoć uskočio netko iz UEFA-e i popravio zastavice.

Dodajmo i da je naš Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta. Bila je to solidna partija našeg reprezentativca koji je kod vodstva od 1-0 čak pogodio i vratnicu. Jedina mrlja na njegovoj igri je bila kriva procjena kod leta lopte za pogodak Edina Džeke.