Subašić i Monaco izbacili Guardiolu i miljardere iz Manchestera

Toni Horvat
15.03.2017.22:45
Reuters

Nogometaši Monaca nadoknadili su zaostatak iz Manchestera te pobjedom 3-1 izbacili City i ušli među osam u Ligi prvaka. Atletico je odigrao 0-0 s Bayerom i sačuvao prednost iz Leverkusena

Toni Horvat

Teško je bilo očekivati ponavljanje onakve ljepotice kakvu su nam Manchester City i Monaco priredili na Etihadu, ali i uzvrat je u potpunosti ispunio očekivanja, a završio ulaskom Danijela Subašića i društva iz kneževine u četvrtfinale Lige prvaka.

Nadoknadio je Monaco poraz 5-3 iz Manchestera te pobjedom 3-1 nokautirao favorizirane Engleze i njihove superbogate vlasnike iz UAE-a. Monaco je toliko navalio u prvom poluvremenu da momčad Pepa Guardiole nije znala gdje je ni što joj je činiti, a golman hrvatske reprezentacije se dosađivao na golu.

Kylian Mbappe, francuska tinejdžerska senzacija, već u 8. minuti zabio je za vodstvo domaćina, a u 29. je Fabinho povisio na 2-0, rezultat koji dalje vodi Monaco. Grogirani građani sabrali su se na poluvremenu i jurnuli po gol koji život znači, a postigli su ga u 71. minuti zahvlajujući Leroyu Saneu, koji je natrčao na odbijanac nakon Subine obrane.

Unatoč šoku, u Monacu se nisu predavali i u 77. minuti je nakon ubacivanja iz slobodnog udarca Tiemoue Bakayoko glavom pogodio za 3-1 i nokautirao moćni City, koji je do kraja bezuspješno pokušavao zabiti još jedan...

U Madridu je Atletico rutinski obranio prednost 4-2 iz Leverkusena, iako su apotekari navaljivali, a slovenski golman Jan Oblak radio je čuda na španjolskim vratima. Hrvati su imali punu minutažu u oba sastava - u Atleticu Šime Vrsaljko, a u Bayeru Tin Jedvaj, koji je dobio žuti karton.