Juraj Filipović
26.03.2017.11:25
Screenshot/YouTube

Tijekom marširanja kroz Beograd dobar dio vremena skandirali su zajedno "Kosovo je Srbija"

Dvojica navijača Spartaka iz Moskve izbodeni su nožem oko ponoći u Ulici kralja Milana u Beogradu, objavila je ruska novinska agencija TASS. Sumnja se da su napadači pripadnici skupine Grobari (navijači FK Partizana, velikog Zvezdinog rivala).

Jedan od dvojice izbodenih u teškom je stanju u bolnici, a lakše je ozlijeđen još jedan ruski navijač. Nekoliko stotina pristalica moskovskog Spartaka došlo je u Beograd na prijateljsku utakmicu s Zvezdom, a prije dvoboja ruski i srpski navijači su zajedno došli na stadion.

Bratstvo Delija i Fratrije

Podsjetimo, u subotu su nogometaši Crvene Zvezde pobijedili moskovski Spartak u prijateljskom utakmici na stadionu "Rajko Mitić" (2:1).

Srpski prvak svladao je "bratski" klub poslije preokreta. Gosti su poveli preko Melharena u 24. minuti, a izjednačio je Kanga golom s 30 metara u 43. Konačan rezultat postavio je Milić u 55. minuti na asistenciju Boaćija.

Nije zgorega napomenuti da su tijekom cijelog jučerašnje dana navijači Zvezde i Spartaka zajedno navijali i marširali kroz grad kako bi pokazali prijateljske odnose između dvaju klubova.

Delije i Fratrija su mahali srpskim odnosno ruskim zastavama, pjevali nacionalističke te nerijetko i četničke pjesme, a vidjela se i pokoja zastava na kojoj je prekrižen grb NATO saveza ili Europske unije.

Tijekom marširanja kroz Beograd dobar dio vremena skandirali su zajedno "Kosovo je Srbija".