POČELA LIGA PRVAKA

FOTO, VIDEO: MANDŽO STARTAO POGOTKOM! Realova šestica u Turskoj, Rooney uništio Bayer!

Nogometaši Bayerna trijumfalno su krenuli u obranu naslova europskih prvaka. U 1. kolu skupine D Lige prvaka na Allianz Areni su svladali CSKA s 3-0
 AFP

Uvjerljivi Real Madrid i Bayern, potom oba Manchestera i PSG, donekle i Benfica, kiks Juventusa u Kopenhagenu, te s(p)retna pobjeda Šahtjora u San Sebastianu obilježili su 1. kolo novosezonske Uefine Lige prvaka . Cristiano Ronaldo je 17 milijuna eura neto težak novi ugovor proslavio 'hat-trickom' u Istanbulu, a Zlatan Ibrahimović u Pireju promašio 11-erac pri vodstvu Parižana 3-1. Od hrvatskih reprezentativaca, zabio je Mario Mandžukić, za 2-0 u Bayernovih 3-0 protiv moskovskog CSKA, Darijo Srna je jedini odigrao cijelu utakmicu (i pretrčao 11238 m), a Eduardo ostao na klupi, dok je Luka Modrić, kao i spomenuti Mandžo, taktički zamijenjen.

Na Allianz Areni Guardiolina je momčad dominirala, Lahm je ponovno bio osigurač srednjeg reda jer Schweinsteiger se tek oporavio i ušao u 71. minuti umjesto Kroosa. Mandžo je propustio tri prigode (jedna vratnica) do 41. minute, kad je nakon Robbenova nabacivanja iz slobodnog udarca glavom pogodio za 2-0, a do do 75. minute kad ga je zamijenio Pizarro pretrčao je 9132 metra. U istoj skupini, Manchester City je u desetak minuta drugog poluvremena ispio dovoljno Plzenskog piva za očekivana tri boda. Casillasov povratak na vrata Real Madrida trajao je samo 15 minuta, već u petoj ga je nesmotrenom intervencijom ozlijedio suigrač Sergio Ramos, 10 minuta kasnije ušao je Diego López. Ancelotti je startao s Baleom na klupi, a Di Maríjom na svom položaju desne polušpice, u obrani je Arbeloa lijevi bočni, a Modrić i Khedira par stražnjih veznih. Domaća momčad Fatiha Terima s Drogbom, Burakom Yilmazom i Sneijderom, riskantnim, ofenzivnim rombom u sredini i zadnjom linijom koja se dizala visoko, kao lani u Madridu, ovaj put je još teže stradala, a u turskom prvenstvu slijedi joj ogled s neporaženim Bilićevim Besiktasom na 'neutralnom' Olimpijskom stadionu.

Nakon pola sata taktičkog nadmudrivanja gosti su poveli u 33. minuti, kad je Isco mekano primio Di Maríjinu dugu loptu i uz pomoć vratnice poentirao s ruba 16-erca, potom prešli na 4-4-2 (Isco lijevo, CR druga špica), a već u 54. iskontrirali domaćina preko Benzeme, asistent opet Di María. Nakon prvog Ronaldova pogotka za 0-3 Isca je zamijenio Bale, a Modrića je u 72. minuti Illaramendi, Luka je dotad pretrčao 9877 metara. Velik posao za Kraljevski klub napravio je Kopenhagen, a u sudačkoj nadoknadi za Juve je pobjedu promašio Tévez.

Manchester United je prvi put u Ligi prvaka bio bez Sir Alexa Fergusona, debitirao je David Moyes, čija Fellainijem u sredini pojačana momčad je pokazala što sve može s Rooneyem i Van Persiejem (akrobatski pogodak za 2-1) u napadu. Gosti, koje je vodio također debitant, Sami Hyypiä, kao igrač osvajač ovog natjecanja s Liverpoolom, držali su 1-1 i imali prigodu za 2-2, ali su popili dvije kontre za 4-1.

U najavama ponizni Šahtjor vraća se pjevajući iz Baskije, iako u prvih 45 minuta nije pucao na vrata Real Sociedada, u nastavku je s dva Teixeirina pogotka matirao domaće, čija opsada nije dala ploda, a Pjatova je dvaput spašavala i greda.PSG je poveo iz jednog jedinog udarca na vrata u 1. dijelu, izjednačio je Slovak Weiss nakon solo-prodora, a u nastavku je uslijedila egzekucija Parižana na grčki način: tri kornera, tri gola, od čega dva Thiaga Motte gotovo istovjetna.

Skupina A

MANCHESTER UNITED - BAYER 4-2 (Rooney 22, 70, Van Persie 59, Valencia 79 / Rolfes 54, Toprak 88)

79. minuta - Antonio Valenica je zabio nakon sjajne asistencije Rooneyja.

70. minuta - Wayne Rooney je strijelac, a asistent - vratar De Gea!

59. minuta - Manchester United ponovno vodi nakon akrobatskog udarca Van Periseja.Asistent je bio Valencia, a vratar Leno mogao je bolje reagirati.

54. minuta - Son Heung-Min servirao je loptu Rolfesu, koji je pucao iz daljine, lopta je na putu do mreže zakačila Carricka i prevarila De Geu.

22. minuta - Evra je s lijeve strane pronašao Rooneyja, koji je pucao iz voleja i zakucao loptu pod gredu vratara Bayera.

MANCHESTER UNITED: De Gea, Evra, Ferdinand, Smalling, Vidić, Carrick, Valencia, Kagawa, Fellaini, Rooney, Van Persie

BAYER: Leno, Spahić, Boenisch, Toprak, Donati, Reinartz, Rolfes, Can, Sam, Heung-Min, Kiessling

REAL SOCIEDAD - ŠAHTJOR 0-2 (Alex Teixeira 66, 87)

SVsS0-2 by futbolsapiens

87. minuta - Šahtjor se muči u prvenstvu, ali sjajno su startali u Ligi pravaka. Alex Teixeira je postigao drugi pogodak.

66. minuta - Ukrajinci vode nakoj sjajne akcije Douglasa Coste i strijelca Teixeire.

REAL SOCIEDAD: Bravo, González, Estrada, de la Bella, Markel Bergara, Iñigo Martínez, Xabi Prieto, Pardo, Griezmann, Seferovic, Vela

ŠAHTJOR: Pjatov, Kučer, Ševčuk, Rakitskij, Hübschman, Fernando, Douglas Costa, Alex Teixeira, Srna, Luiz Adriano

Skupina B

GALATASARAY - REAL MADRID 1-6 (Bulut 84 / Isco 33, Benzema 54, 81, Ronaldo 63, 66, 90)

90. minuta - Kakav gol Ronalda! Pobacao je cijelu obranu turaka na travnjak i sjajnim udarcem zabio svoj treći pogodak.

81. minuta - Briljantna akcija Ronalda i Benzeme, Francuz je gurnuo loptu u praznu mrežu.

72. minuta - Modrić je izašao iz igre,

66. minuta - Real gazi! Sergio Ramos je pucao glavom ravno u Musleru, ali lopta se od vratara domaćih odbila ravno do Ronalda, koji te poklone maksimalno iskorištava.

63. minuta - Konačno Ronaldo! Di Maria je nabacio na drugu vratnicu, Isco vratio u sredinu, a Ronaldo iz blizine zakucao loptu u mrežu.

54. minuta - Turci su izgubili loptu na sredini igrališta, Benzema je krenuo sam prema Musleri i lagano ga matirao. Asistent je ponovno bio Di Maria.

33. minuta - Di Maria je dalekometnom loptom pronašao Isca, koji se otarasio Ebouea i preciznim udarcem savladao Musleru. Real igra slabo, a vodi!

30. minuta - Diego Lopez je fantastično obranio udarac Mela iz blizine.

20. minuta - Sudac Clattenburg je možda mogao svirati jedanaesterac nakon prekršaja na Ronaldu, ali ostao je nijem. U nastavku akcije Di Maria je pucao preko vrata.

14. minuta - Iker Casillas je konačno dobio priliku, a već nakon desetak minuta zbog ozljede je morao iz igre. Na vrata će ponovno Diego Lopez

GALATSARAY: Muslera, Nounkeu, Chedjou, Eboué, Melo, İnan, Sneijder, Baytar, Riera, Drogba, Yılmaz

REAL MADRID: Casillas, Pepe, Ramos, Carvajal, Arbeloa., Khedira, Modrić, Di María, Isco, Ronaldo, Benzema

KOPENHAGEN - JUVENTUS 1-1 (Jorgensen 14 / Quagliarella 54)

JOR by 57ouy

54. minute - Juve se vraća! Quagliarella je zabio nakon prizemnog ubačaja Pelusa.

14. minuta - Šok za goste iz Torina! Bengtsson je nabacio iz slobodnog udarca, a Jorgensen je pobjegao Chielliniju i zatresao mrežu.

KOPENHAGEN: Wiland, Jacobsen, Bengtsson, Mellberg, Sigurdsson, Claudemir, Delaney, Bolaños, Adi, Jørgensen, Braaten

JUVENTUS: Buffon, Chiellini, Ogbonna, Peluso, Bonucci, Lichtsteiner, Pogba, Pirlo, Vidal, Tévez, Quagliarella

Skupina C

BENFICA - ANDERLECHT 2-0 (Đuričić 4, Luisao 30)

BenAnd20Dju by footballdaily1

30. minuta - Belgijci nisu uspjeli očistiti nakon kornera, lopta je došla do Luisaa, koji ju je primio prsima i zakucao u mrežu.

4. minuta - Start iz snova za Portugalce. Proto je slabo odbio jednu loptu, ravno na nogu Đuričića, a srpski napadač takve prilike ne propušta.

BENFICA: Artur, Garay, Siqueira, Luisão, Almeida, Pérez, Matić, Fejsa, Djuričić, L.Marković, Cardozo

ANDERLECHT: Proto, N'Sakala, Kouyaté, Mbemba, De Zeeuw, Milivojević, Kljestan, Gillet, Suárez, Bruno, Mitrović

OLYMPIACOS - PSG 1-4 (Weiss 25 / Cavani 19, Motta 68, 73, Marquinhos 86)

86. minuta - Motta je nakon dva gola upisao i asistenciju. Ovaj put je strijelac Marquinhos.

82. minuta - Zlatan Ibrahimović je promašio jedanaesterac

73. minuta - Deja vu! Opet korner Lavezzija, opet je na pravom mjestu Motta.

68. minuta - Domaća obrana loše je reagirala nakon kornera, a Motta je iz blizine zatresao mrežu.

25. minuta - Slovak Vladimir Weiss je nezadrživ. Već je dva puta pogodio stativu, a sada se konačno upisao u strijelce. I to na kakav način! Slomio je cijelu obranu, Francuzi su pored njega padali kao čunjevi, a onda samo plasirao loptu u mrežu Sirigua.

19. minuta - Maxvell i Ibrahimović su napravili najveći dio posla, a Cavani je bio samo egzekutor.

OLYMPIACOS: Roberto, Maniatis, Medjani, Bong, Machado, Samaris, Fuster, Siovas, Domínguez, Weiss, Mitroglou

PSG: Sirigu, Silva, Marquinhos, Maxwell, van der Wiel , Motta, Matuidi, Verratti, Lucas, Cavani, Ibrahimović

Skupina D

BAYERN - CSKA 3-0 (Alaba 4, Mandžukić 41, Robben 68)

68. minuta - Sjajni Bavarci se poigravaju s CSKA. Alaba je pronašao Robbena, koji je smirio loptu na prsima i krasno zabio.

41. minuta - Hrvatski napadač nastavlja tresti mreže i u Ligi prvaka! Robben je uputio sjajan centaršut, čak tri igrača Bayerna su krenula na loptu, a na kraju je najbrži i najspretniji bio Mandžukić. Glavom je zakucao loptu u mrežu nemoćnog Akinfejeva.

BayCSK20Man by footballdaily1

37. minuta - Prekrasan udarac Mandžukića glavom završio je na stativi!

7. minuta - Prva šansa za Marija Mandžukića, ruski vratar je obranio.

4. minuta - David Alaba izborio je slobodni udarac, sam ga je izveo i matirao Akinfejeva!

BAYERN: Neuer, Dante, Rafinha, Boateng, Lahm, Ribéry, Robben, T. Müller, Alaba, Kroos, Mandžukić

CSKA: Akinfejev, Ignaševič, Nababkin, V. Berezeuckij, Ščenikov, Wernbloom, Honda, Zuber, Cauņa, Musa

VIKTORIJA PLZEN - MANCHESTER CITY 0-3 (Džeko 48, Toure 53, Aguero 58)

PlzCit01Dze by footballdaily1

58. minuta - Domaći se raspali, a gosti raspucali. Za laganih 3-0 pogodio je Aguero.

53. minuta - Yaya Toure je zabio golčinu sa 30 metara!

TOU by 57ouy

48. minuta - Edin Džeko je strijelac prvog Cityjevog gola, ali najveće zasluge za vodstvo idu asistentu Agueru.

VIKTORIJA PLZEN: Kozáčik, Hejda, Limberský, Procházka, Rajtoral, Hořava, Horváth, Petržela, Kovařík, Kolář, Bakoš

MANCHESTER CITY: Hart, Kompany, Zabaleta, Kolarov, Nastasić, Nasri, Navas, Fernandinho, Touré, Džeko, Agüero

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?